Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

Doporučujeme...

Dalrymple William

Město džinů - Rok v Dillí

   "...v době, kdy cestopisy začínají ztrácet své módní kouzlo, vydal knihu, která cestopisem vlastně tak docela není. Jedná se spíše o jakýsi autobiografický záznam reakcí jemné, bystré a erudované mysli na život ve starobylém městě..."

               "The Independent"

A vskutku - tento cestopis není úplně...

   ... cestopisem, avšak chcete-li se důkladně seznámit s indickým městem Dillí, rozhodně tuto knihu nevynechejte. A to i v případě, že se do Indie nechystáte. Tak, jak to Dalrymple umí, je tato kniha plna mírného a střízlivého humoru protkaná spolu s obrovskou sumou informací. Přiletět kamsi na týden, dva - v rychlosti něco nafotit a pak to prezentovat jako cestopis - samozřejmě i to lze. Ale právě knihy podobné této nám umožní pochopit souvislosti a historii. Umožní nám vědět co vlastně právě fotíme a proč to vypadá tak jak to vypadá. Dalrymple oživuje ulice historickými postavami a s jejich pomocí můžeme alespoň částečně pochopit jaká Indie byla a proč je nyní taková jaká je. A vše napsáno lehce a velmi čtivě.

vydalo nakladatelství METAFORA, 2004 (www.metafora.cz)

Jako přídavek doporučuji knihu Věk bohyně Kálí (Rub a líc dnešní Indie) - samozřejmě od téhož autora a samozřejmě se dočkáte stejně jiskřivé koláže humoru a vskutku erudovaných informací...

Petr Čmerda

 

Žádné komentáře
 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012