Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

Doporučujeme...

Dalrymple William

XANADU - Cesta za Kublajchánem

   "...Marco Polo se jistě obával loupeživých hord, ale určitě nemusel zoufale shánět razítka na byrokratická povolení nebo se s hrůzou plížit přes hranice. Stejně jako William Dalrymple nocoval v karavanserájích a snášel rozmary počasí, ale dozajista se v převleku za Číňana neschovával v hromadě uhlí, aby unikl komunistickým ůředníkům..." (nakl.)

A pak že se v dnešním nudném světě nedá zažít pořádné dobrodružství!

Další ohňostroj absurdního humoru a nevšedních zážitků. W.D. se vskutku nenudí a nápad vyrazit po stopách Marca Pola do bájného Xanadu a stejně jako jeho předchůdce donést ke trůnu velkého Kublajchána lahvičku s olejem z Božího hrobu v Jeruzalémě ukáže absurditu dnešního světa v plné nahotě.

Náramně jsem se bavil útrapami tohoto smělého cestovatele, ale rozhodně to nebyla radost škodolibá. Projít Turecko, Írán, Pakistán a Čínu není vskutku  jednoduché a v blízké budoucnosti to vlastně může být ( pokud budeme velmi pesimističtí ohledně celosvětové politické situace ) nemožné. Takže neváhejte a alespoň prostřednictvím této úchvatné knihy se tam podívejte...

Petr Čmerda

 

Žádné komentáře
 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012