Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

Doporučujeme...

Iva Pekárková - Třicet dva chwanů

   "Průklepy lékařských dobrozdání z psychiatrické léčebny byly psané na erárních psacích strojích, na kterých se nikdo už po léta neobtěžoval štětečkem vyčistit klávesy, takže éčka, péčka, déčka atd. už dávno neměla mezírku v uzavřené plošce toho písmene, byla spečená a umaťchaná a a tak vůbec, navíc to bylo namaštěné všechno dohromady s jednoduchým řádkováním, takže háčky a čárky nad písmeny prorážely kontury písmen v řádce nad nima. A to nemluvím o "o". "O" totiž, jak malé, tak i to velké, bylo prakticky bez vyjímky vyražené a vypadlé...zela po něm jen díra. Byla to právě ta díra, kterou se blázni jako já, ale zaručeně i spousta jiných, protahovali do světů ZA ANAMNÉZAMA. Byly to ječící, řvoucí, doširoka rozevřené huby jako na Výkřiku od Muncha... "

(I.P. - Třicet dva chwanů)

Říkal jsem si, že frázi "...tento cestopis ...

... vlastně žádným cestopisem není..." již nebudu používat a a tak si pro tuto knihu musím vymyslet něco jiného.

Kniha je o cestě do Thajska, je o Thajsku, ale je také o podivuhodných cestách, které dokáže vykonat naše dušička po světech podivných a nevyzpytatelných. Je to o cestě do hlubin ( nikoliv študákovo ) ale spisovatelčiny duše. Cesta skze skuliny reality.

Je to o cestě uprchlíka, který pátrá po osudech jiných uprchlíků -tzv. lodních lidech, či jiných, co utíkají stejně jako Iva před tyranií systému. Je to o lidech v Thajsku. A je to o vůních Thajska. Ano, o vůních, protože všechny knihy Ivy Pekárkové jsou především voňavé. A ptáte se po čem voní?

No - to si prostě musíte přečíst...

Petr Ferdoš Čmerda

Žádné komentáře
 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012