Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

DRIFTUJEME...

Číííína v roce zajíce aneb Pět dní, které otřásly Kozákem

čííína...Tohle není Západ, tohle není Amerika, tohle je vesmír! Čína je jiná planeta. Něco jako válka světů on-line. Dávám nám nanejvejš rok!

...je dobré ztratit se v Číně hned na začátku; pak už si vás kamarádi ohlídají. Já měl životnost šest minut. Hned u vstupní brány Zakázaného města jsem namířil objektiv na obří portrét Mao Ce Tunga a foťák detekoval chybu s tím, že „snímaný objekt mrknul“.  Oh, je snad velký Mao věčně živý? Rozhodilo mě to tak, že jsem se v okolním davu tří set miliónů Číňanů rázem ztratil. Což ale, jak jsem uvedl, není v Číně na závadu. Má to jen dva háčky: 1) musíte být znovunalezen a 2) ve výpravě musíte mít opravdové kamarády.

Celý driftopopísek najdete zde Roman Kozák: Číííína v roce zajíce aneb Pět dní, které otřásly Kozákem
.
Žádné komentáře
 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012