Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

DRIFTUJEME...

Petr Čmerda - Lehce neskutečný drift

Benátky nás vítají kordonem policejních těžkooděnců. Ulice jsou, namísto mladých zamilovaných párů, plné mladých rozhněvaných lidí. Hned před nádražím vklouzneme do davu demonstrujících studentů, doufaje, že nás náš důstojný stařecký vzhled ochrání před policejními obušky.

  Při mé poslední návštěvě byly Benátky vyschlé a páchly tlejícím bahnem. To tentokrát vše odpovídá mé představě. Vody je tolik, že se přelévá na chodníky, po kterých kličkují elegantní dámy v holínkách. Voda je modrá a voňavá a lodě se po ní jakoby vznáší. Sluníčko pálí a my, stejně jako každý podzimní drift, se potíme ve svých šumavských horských oblečcích. 

   Ano – tohle je má vysněná Venezia... ovšem nebýt všudypřítomných uniforem a skandujících studentů. Ale nechť – vždyť právě policie, strach před teroristy a nekončící nespokojenost lidí nás na driftech provází každým rokem, toto je ten pravý benátský karneval bez masek a bez pokryteckého veselí, toto je festival jednadvacáté století... 

.
Žádné komentáře
 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012