Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

Driftující drobnosti

...aneb to, co jsme našli v podpalubí našich kompů.  

dRIFTEŘI...Pro ty, kteří již netrpělivě očekávají další popis našich polských dobrodružství, nabízím pro nervy drásající chvíle čekání více než dobrou "náhradu" v podobě knihy polské autorky Olgy Tokarczukové Běguni neboli poutníci (v českém překladu by asi nejlépe odpovídalo slovo „běžníci“, ale já je nazývám prostě a jednoduše "drifteři"), což  byli příslušníci ruské starověrecké sekty, jež věřila, že tělo je svaté a nedotknutelné pouze v pohybu, že dokud se člověk nezastaví, nemůže zkamenět a ďábel, který vládne světu, je proti němu bezmocný... (celý článek)
Zápis z ustanovující schůze Přátel čaje, driftu a vůbec...aneb čajujte volně a svobodně a driftujte pohodlně.

  Dvacátý osmý říjen jistého dávného roku se stává slavnostním nejen pro naši vlast, nýbrž i pro přátele čaje, driftu a vůbec…

Tento den oslav zakládání a počátků zdá se vhodným k zformování čehosi, co se objevilo, co funguje a čemu bychom rádi dali jakýsi punc oficiality. Není k tomu třeba psát ústavy, zákony či rozdělovat funkce. Chceme jen vložit do okrasné, dokonale symetrické bedýnky věci naprosto neuspořádatelné, chaotické a neuchopitelné, neb nelze spoutat pocity, emoce a ideály. Ale protože právě o toto se snaží lidstvo od nepaměti, a protože tento den slaví jeden takový pokus, i my se přidáváme a pokusíme se stvořit nestvořitelné... (celý článek)

  Přátelé, přátelé – ještě umíte číst mezi řádky? Umíte vytušit, co se leckdy skrývá za holou větou či strohou poznámkou? Tak schválně! 

 „Z Paříže do Železné Rudy za jedenáct hodin, ze Železné Rudy do Volar taky za jedenáct hodin…“ 

  Ano, takto velestručně a se svým typickým sarkasmem shrnul Petr epizodu, která nás přitom div nepřipravila o rozum. A takto ona scéna vypadala v původním znění s titulky: (celý článek)

 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012