Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

FOTOGALERIE

Digitální věk umožnil rozložit svět do několika miliard pixelů. Svět je lapán objektivy digiťáků či mobilů, je ukládán na hardisky, přeposílán a tištěn. Během jedné sekundy vám přítel může poslat kousek krásné šumavské přírody přímo do centra velkoměsta. Během sekundy můžete teleportovat částečku sama sebe kamkoliv po zeměkouli.
Toto tisíciletí bude jistě dobou virtuální a možná si zanedlouho  pomocí všech možných simulátorů přitáhneme vše přímo domů přes net.

Možná... ale zatím ještě pokud chcete zachytit kousek tohoto tajuplného světa musíte si obout boty a vyrazit po svých. Stále ještě musíte ochutnat mráz, chcete-li fotit zimu. A stále se ještě třeba musíte brodit vodou a lukami,aby jste získali originální záběr. A to je právě to, co se mi na fotografování líbí.

Digitální fotografie umožnila něco, co renomovaní fotografové zatracují a co amatéři jako já vítají. Můžete nafotit nekonečné množství materiálu a pak vybrat právě ten záběr, který se náhodou povedl. A tak běhám po světě a "zálohuji"do svého kompu krásné kousky svého života, který jinak prchá kamsi do nenávratna. Občas tak zaslechnu z počítače šumění Vltavy,a občas také smích svých dětí. Občas se z něj line vůně čerstvě posekané trávy a občas ucítím vlhkost atlantského příboje.
A občas tam ke svému zděšení potkám i sám sebe...

Nuže - pojďte s námi sdílet - neboť sdílení je přeci součastným fenoménem - alespoň střípky našich světů...

PETR ČMERDA  &  ROMAN KOZÁK

FOTOGALERII POETICKÝCH DRIFTERŮ NAJDETE

ZDE

 

 

 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012