Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

E-knihy

Nově vzniklé volarské nakladatelství DriftBooks pokřtilo včera (2. 10. 2012) vodou od Stožecké kaple, spolu se starostou Prachatic Martinem Malým, šéfredaktorkou Prachatického Deníku Janou Vandlíčkovou, ředitelkou Prachatické knihovny Hanou Mrázovou, volarským spisovatelem Romanem Kozákem a samozřejmě s oběma autory Jaroslavem Pulkrábkem a ilustrátorkou Marií Petrmanovou, první e-knihu vydanou na Prachaticku s názvem „Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete“.

A proč vodou od Stožecké kaple? Podle pověsti má totiž blahodárné účinky a vrací lidem zrak. Právě tuto pověst na křtu přečetl spisovatel Roman Kozák.

Knihu si také budete moci přečíst v elektronických čtečkách, které k půjčení nabízí Prachatická knihovna. Nakladatelství DriftBooks je totiž prvním nakladatelstvím v Čechách, které poskytuje zdarma licenci k půjčování své e-knihy v knihovách…

Naše první e-kniha vyšla 2. října 2012 ve 2 hodiny (odpoledne)...

křest knihy 01.jpg

JAroslav Pulkrábek -Sumavské povídáníPověsti a báje z našeho okolí, které píše Jaroslav Pulkrábek, vycházejí dlouhodobě v sobotní příloze Prachatického Deníku. Padesát tajuplných, dobrodružných, ale i humorných příběhů, spolu s nádhernými ilustracemi Marie Petrmanové, nyní najdete v e-knize Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete. Padesát příběhů ze Šumavy  autenticky zobrazující prostředí, život i mentalitu lidí v časech, jenž smetlo nemilosrdné koště dějin.

(pouze elektronické vydání)


ISBN knihy:
 
ISBN PDF formátu: 978-80-87741-00-9
ISBN ePub formátu: 978-80-87741-01-6
ISBN mobi formátu: 978-80-87741-02-3
 
Velikost e-knihy:
 
PDF: 1471 kB
EPUB: 8875 kB
MOBI: 3221 kB

Vydalo Nakladatelství Petr Čmerda - DriftBooks © 2012 Volary - jako knihu č. 1KOUPIT E-KNIHU DRIFTBOOKS
O autorovi: Jaroslav Pulkrábek

Ročník 1964, v roce 1988 se zlákán romantikou odstěhoval na Šumavu, kde zprvu pracoval jako dřevorubec v oblasti Boubína, později vystřídal několik povolání, mimo jiné pracoval i ve sklárně. V současné době je ředitelem Městského kulturního střediska ve Vimperku. Jeho domovem se stala fara v Horní Vltavici, kde působí jako kostelník. Pravidelně publikuje v časopise Vítaný Host, je šéfredaktorem měsíčníku Jan Prachatický. Od roku 2009 píše každý týden pro sobotní vydání Prachatického deníku pověst či příběh.


šumavské povídáníNázev: Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete

Autor: Jaroslav Pulkrábek

Ilustrace: Marie Petrmanová

Anotace: Pověsti a báje z našeho okolí, které píše Jaroslav Pulkrábek, vycházejí dlouhodobě v sobotní příloze Prachatického Deníku. Padesát tajuplných, dobrodružných, ale i humorných příběhů, spolu s nádhernými ilustracemi Marie Petrmanové, nyní najdete v e-knize Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete. Výběr převyprávěných pověstí a autorských příběhů ze Šumavy  autenticky zobrazující prostředí, život i mentalitu lidí v časech jenž smetlo nemilosrdné koště dějin.

Ukázka:

DŘEVĚNÝ PAŘÁT / Cudrovice

 

(elektronické vydání)

ISBN 978-80-87741-00-9 (Formát PDF)

ISBN 978-80-87741-01-6 (Formát ePub)

ISBN 978-80-87741-02-3 (Formát MobiPocket)


KOUPIT E-KNIHU DRIFTBOOKS
O autorovi: Jaroslav Pulkrábek

Ročník 1964, v roce 1988 se zlákán romantikou odstěhoval na Šumavu, kde zprvu pracoval jako dřevorubec v oblasti Boubína, později vystřídal několik povolání, mimo jiné pracoval i ve sklárně. V současné době je ředitelem Městského kulturního střediska ve Vimperku. Jeho domovem se stala fara v Horní Vltavici, kde působí jako kostelník. Pravidelně publikuje v časopise Vítaný Host, je šéfredaktorem měsíčníku Jan Prachatický. Od roku 2009 píše každý týden pro sobotní vydání Prachatického deníku pověst či příběh.

V šumavských Volarech se právě rodí nové nakladatelství elektronických knih. Nakladatele Petra Čmerdy jsme se zeptali, proč právě e-knihy?

(rozhovor pro Prachatický Deník, ptá se Jana Vandlíčková - vychází s úpravami v sobotním vydání 29. 9. 2012)

    Píši celý život, byť většinou pouze do šuplíku, ale při administraci našich stránek poetických cestopisů (driftujeme.vesele.info) jsem měl nutkavou potřebu všechny ty příběhy, všechna ta slova uspořádat tak nějak lépe – mým snem byla samozřejmě kniha. Ale protože vydání klasické vázané knihy je nákladné, rozhodl jsem se využít moderních technologií a možností, které přinesl právě trh s e-knihami.

   Dnes je stále ještě obvyklé považovat elektronické knihy za jakousi hrozbu. Správnější je ale vidět v nich šanci, nové příležitosti. A právě proto také vzniklo nové, čistě elektronické nakladatelství DriftBooks.

Proč vlastně DriftBooks a co vaše nakladatelství připravuje?

   To spojení ultramoderní techniky s tak starobylým uměním slova mě fascinovalo. Kdysi byli nositelé slova šamani, apoštolové, pak trubadúři, pak jsme slovo začali tisknout a dnes jsme ho rozložili do jedniček a nul a vrhli jsme ho do světové virtuální sítě a toto slovo může v jedné vteřině spatřit a slyšet miliarda lidí. Tak tomu říkám DRIFT. Naše knihy driftují elektrosítěmi, hnízdí v tajuplných serverech, sviští optickými kabely. Čekají za sklem čteček, tabletů či monitorů…

    Víte – já raději čtu, než mluvím…  Miluji příběhy. Myslím, že každý z nás miluje příběhy. A elektronické knihy narušily tisíciletou vládu tištěných příběhů. Někteří lidé bohužel říkají, že e-knihy tuto kulturu degradují. Ale já říkám: copak může něco degradovat dobrý příběh? Rozhodně nikoliv. Dobrý příběh může být namalován na stěnu skal pralidmi, může být vytesán do kamene, vytištěn na nejkvalitnějším papíře, ale také může být schován v elektronickém shluku jedniček a nul. Důležité je pouze to, aby čtenáře zaujal. Aby v něm vzedmul emoce. Aby ho poučil, pobavil. A právě to chceme dělat v našem nakladatelství. Přinášet lidem dobré příběhy...

   V naší první knize od Jaroslava Pulkrábka jsme se rozhodli zbořit mýtus, že elektronická kniha musí mít strohou textovou podobu. Kniha je bohatě ilustrovaná krásnými obrázky Marie Petrmanové. Momentálně digitalizujeme také knihu volarského spisovatele Romana Kozáka „Příběhy schované v žule“. Rádi bychom regionální šumavskou literaturu nabídli co nejširšímu čtenářstvu. Připraveny ale máme také poetické cestopisy šumavských drifterů. Spolupracujeme s volarským nakladatelstvím Stehlík. Věříme, že portfolio našich knih se bude zdárně rozšiřovat. Že drobný potůček dat se jednou rozroste do majestátnosti Amazonky. Nebo alespoň Vltavy...

 Jaký je podle Vás současný e-knižní trh?(celý rozhovor)

 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012