Poetické cestopisy - DriftBooks

Šumavské e-nakladatelství / Tolarova 355, Volary / IČ: 637 61 386

Partnerské weby

VOLARY.EU

Informační portál města Volary


Stifterův pošumavský železniční spolek


Osobní stránky volarského písmáka a driftera


Vše o dění v rázovitém šumavském městečku Volary

Respektujte, prosím, naše autorská práva. Děkujeme

Licence Creative Commons
Poetické cestopisy, jejichž autory jsou Petr Čmerda a Roman Kozák, podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko .
Práva nad rámec této licence jsou popsána zde: http://driftujeme.vesele.info.


Statistika

RSS

RSS

Toplist

TOPlist

Itálie

Itálie? Ano, vím – země ztracená – chce se říci „fipkaři“ po letošním překvapivém rozhodnutí italských železnic. Arrivederci a šáteček povzdechne nezvalovsky naladěný železničář a smutně vyšrafuje tu elegantní kozačku v mapě evropských železnic, coby další zemi nedostupnou.

  Věřím, že žádný z ortodoxních cestovatelů – železničářů si letos nenechal ujít tuto možná opravdu poslední možnost, jak navštívit tu slunnou a uvolněnou zemi takříkajíc „po našem“...

Krásný šumavský podzim nám kazí myšlenka na záhadnou smrt oblíbeného romantického rebela a poety Persyho B. Shelleyho. Zejména cítím-li  jistou karmickou propojenost ( nebo je to snad spojitost reinkarnační..? )

  Percy je narozen 4.8. (já 8.4.). Osmička ve společnosti čtyřky, už tady si musí zkušený numerolog rvát vlasy. Tak těžká karmická čísla. Čísla osudová, co mohou naši cestu nahnout na tu i tu stranu. Čísla, která mluví o velikosti ducha, ale také o složitosti příčin a následků. A právě tato dvě čísla se objevují i při vyplutí.

1  
2  
 
Každá z našich cest má svého ducha, na každé objevíme další z pramenů Nilu. Cestujeme staromódně, cestujeme vlakem, jízdní řád je nám matkou, improvizace milenkou. Mapa je pro nás grunt, romantika špunt! Oh, teď jsem se prozradil – a tedy přiznávám: ano, cestujeme romanticky... Webmaster: Petr Ferdoš Čmerda © Roman Kozák & Petr Čmerda 2005 - 2012